Кавун — рослина особлива, і справа навіть не в тому, що вона насправді ягода. Кавун виростає до гігантських, за мірами ягід, розмірів, і тому йому необхідна велика кількість поживних речовин.
Велике значення для гарних темпів росту кавуна має оброблення ґрунту з внесенням певних доз мінеральних і органічних добрив. Причому дози мінеральних добрив треба встановлювати з огляду на вміст речовин мінерального живлення в ґрунті. Крім цього, величезне значення має здатність ґрунту поглинати, тобто затримувати мінеральні речовини.
На тих ґрунтах, які багаті на органічну речовину, треба вносити менше азоту, а більше фосфору, а на ґрунтах, бідних гумусом — навпаки, менше фосфору та більше азоту. У зоні нечорнозема рекомендується вносити під кавун 25-35 г калійної солі, 40-50 г сульфату амонію, 35-40 г подвійного суперфосфату. Осіння під запалення краще використовувати калійні та фосфорні добрива (після менше), а решту азотних і фосфорних добрив використовують навесні, безпосередньо, перед посівом на підживлення.
Важливо: навесні не рекомендується вносити багато азотних добрив, треба діяти поступово, готуючи ґрунт.