Порятунок саду та городу в спеку
Літо не за горами, а отже, і спекотна погода теж. І якщо людям можна сховатися в приміщенні з кондиціонером і холодними напоями, то рослинам це поки недоступно. Але й їм потрібно якось рятуватися.
Невисокі посадки можна притінити. Для цього можна скористатися затінювальною сіткою, тільки необхідно стежте за тим, щоб укриття було не в сто шарів і пропускати повітря.
Якщо часто пухти ґрунт, то вона зможе довго утримувати вологу. Цей спосіб актуальний для фермерів, які поливають рослини з шланга. Знизити кількість води, що випаровується, можна за допомогою мульчування — для цього використовується мульчувальна плівка або гроволокно.
Але за крапельному поливу рослин вода подаватиметься невеликими порціями за допомогою особливих дозаторів. Використовуючи метод крапельного зрошеннявода економиться, поширення захворювань рослин зменшується, а ерозія ґрунту запобігає. Унаслідок цього можна отримати більш ранній урожай овочів і фруктів.
Якщо поливання йде щодня, то вода може вимити з ґрунту всі поживні речовини. А в результаті цього плодоношення може тимчасово припинитися. Рекомендується чергувати поливання та регулярне внесення добрив.
І про користь бур'янів — вони допомагають ґрунту врятуватися від перегрівання й пересихання. Тому краще частину бур'янів залишити на грядці, а коли стане не так спекотно, можна буде звільнити ґрунт від них.
Якщо овочі посаджені в теплиці, то в спеку обов'язково необхідно провітрювати теплове приміщення, відчиняючи настіб усі вікна та двері. Поливати рослини в теплиці краще рано вранці, щоб уникнути опіків на листі.