Щоб уникнути псування інструментів, перш ніж прибрати їх на зберігання, наприкінці сезону всі металеві деталі потрібно змастити. Найчастіше як мастило беруть негрол, солідол, інші мінеральні оливи. Наступного року під час роботи на грядках мастило опиняється в ґрунті. Однак забруднити ділянку нафтопродуктами не варто навіть у малих кількостях. Краще використовувати для змащення тварин і рослинні жири, наприклад, сало, олію. У землі вони швидко розкладаються.
Перед тривалим зимовим зберіганням інструменти рекомендується знімати з дерева, оскільки воно практично завжди виготовлене з деревини, яка в зоні контакту з металом швидко псується, стає струмильним. Поручні та ручки краще зберігаються, і інструменти зручніше складати в одне місце. Але й у знятого з ручки інструмента надійно захистити мастилом всю поверхню виходить не завжди. Захистити метал від корозії можна інакше: досить опустити його в розчин мідного куполіса.
Залізо — активніший відновник, ніж мідь, тому тонкий поверхневий шар заліза буде заміщений атомами міді, а розчин стане залізомідним купоросом. Суцільна мідна плівка на поверхні тюпок і лопат завтовшки 0,25-0,3 мм надійно захистить їх від іржі. До речі, розчин можна зберегти до весни, щоб надалі використовувати його після обрізання для дезінфекції дупел і великих ран на деревах.