Як правильно зробити компост весняний
З приходом весни земля потребує підживлення вітамінів. Кожен городник знає, що хороший врожай залежить від своєчасного удобрення грунту. Збагативши один раз землю, можна забезпечити рослинам бездоганне харчування на весь період їх росту.
Найбільш поширене добриво для саду та городу є компост. Це органічний субстрат, виготовлений з натуральних компонентів. А саме, перероблення непотрібних харчових відходів і рослин (трава, листя, гілля, бадилля) під дією різних мікроорганізмів.
Для правильного приготування компосту потрібно досить великий відрізок часу. Зробити його дуже просто і не потрібно нічого купувати. Всі компоненти для його створення можна знайти на будь-якій ділянці.
Як відбувається процес формування добрива? Його ділять на кілька етапів: розкладання, перетворення в гумус і в кінцевому результаті, освіта корисних речовин.
Види компосту
Готувати добриво до весни, потрібно з осені. Протягом літа, у кожної господині на городі буде бадилля з помідорів і огірків, шкідлива трава, зів'ялі квіти, листя з дерев і органічні відходи їжі. Все це потрібно збирати в компостну яму для переробки.
Основні види компосту:
-
Торф+гній. Спосіб для скорочення відсотка азоту. Рецепт простий, берете потрібні компоненти і з'єднуєте 1:1. Укладати шарами за 25 сантиметрів в компостер і накрити зверху. В результаті вийде натуральне добриво, яке використовують для підживлення полуниці. З його допомогою збільшиться кількість зав'язі;
-
Стандартний спосіб. Чудовий компост виходить із залишків харчових відходів і органічного сміття. Навіщо викидати те, що можна перетворити на відмінне добриво. У дерев'яний компостер насипати траву, листя, бадилля, очищення з картоплі, заварку, шкаралупу яєць. Протягом 3 місяців поливати розведеним гноєм. Готовий результат можна використовувати на весну;
-
Гній. Свіжим розчином поливати не можна, так як він принесе великої шкоди паросткам. У його складі велика кількість кислот. Гній повинен добре перегнити. Отриманий субстрат – ідеальний засіб для підгодовування плодових дерев і поліпшення стану землі;
-
Навоз+суперфосфат. Данный вид – один из быстрых компостов. Время созревания приблизительно три месяца. Например, смешать нужные ингредиенты в начале апреля, то в июне можно его использовать по назначению. Смешать суперфосфат и навоз в пропорции 2:100. Налаживать слоями по десять сантиметров землю и смесь навоза с суперфосфатом. Этим раствором можно подкармливать картофель и малину.
Органические и минеральные удобрения питают и защищают растения на протяжении года.
Типы компостеров
Для хранения органического сырья и получения качественного компоста, люди придумывали разные варианты хранения.
Основные типы компостеров: яма, бурт, куча, ящики из пластика или дерева и черные плотные мешки. Сделать его очень просто!
Правила для создания идеального компоста на весну
Каждый огородник должен знать несколько основных правил:
-
Плохой запах. Если появляется неприятного аромата, значит, компоненты гниют, а не набираются полезными веществами. Во избежание такой ситуации, слои пересыпайте землей;
-
Не делайте компостную яму вблизи деревьев. Они, корнями, могут забрать все полезные вещества;
-
Накрывать верх компостера на протяжении всего года;
-
Для лучшего и быстрого эффекта измельчать сырье;
-
В кінцевому результаті компостер повинен бути як губка;
-
Свіжу траву, листя і бадилля, потрібно трохи підсушити;
-
Восени перевернути компост знизу вгору.
Порада: Якщо потрібен хороший компост на весну, то ідеально підійдуть осіннє листя. Вони швидко перепреют за зиму і вже з кінця травня можна удобрювати.
Компост використовують за нормами. На город чи сад, беруть десять літрів на один квадратний метр. У теплицю можна п'ятнадцять літрів на один квадратний метр.