Як правильно посадити насіння для розсади
У регіонах з коротким влітку цілком по силам отримати високий врожай овочів на власних грядках. Для цього потрібно правильно і вчасно посадити насіння, і отримати розсаду в домашніх умовах або в теплиці на ділянці. Навесні важливо грамотно розподілити свій час, щоб провести посів всіх бажаних культур.
Посів томатів, перцю, баклажанів, цибулі
Томати, перець, баклажани, цибулю-чорнушку, цибуля-порей доцільно сіяти в неглибокі контейнери висотою 5-6 див. Грунт готують з суміші торфу, садової землі та річкового піску в рівних пропорціях. Попередньо ґрунтову суміш пропарюють в духовці або проливають окропом для знезараження. Посів проводять в злегка зволожений субстрат.
І окулированные або оброблене насіння овочів (у кольоровій оболонці із захисної речовини) не можна замочувати, а звичайні потрібно замочити в м'якої тканини до набухання. Якщо необхідно прискорити появу сходів, насіння потрібно залишити до появи проростків у вологому тканини в теплому місці. Посів проводять в борозенки на глибину 0,8...1,2 см з відстанню в борознах 1,0...1,5 см. Між борозенками доцільно залишати від 3 до 5 див. Насіння загортають землею і злегка поливають, щоб видалити надлишки повітря, тоді насіння займуть більш важливе місце. При такому способі посіву розсада потребує пікіруванні при досягненні 1...3 справжніх листків.
Посів огірків, кабачків, гарбуза
Огірки, гарбуз, кабачки дуже погано переносять пікірування і пересадку, тому їх потрібно сіяти в індивідуальні контейнери, торф'яні, пластикові або паперові горщики (касети для розсади) об'ємом 0,5...0,7 л, клітинки 8 х 8 см або 10 х 10 див. В кожен контейнер сіють від 1 до 3 насіння. В подальшому більш слабкий паросток видаляють. Глибина посіву цих культур 1,5...2,5 див.
Ґрунт над насінням притискають, злегка зволожують і накривають целофаном, не відкриваючи до появи сходів. Контейнери до проростання насіння тримають при температурі 22-24о С. Після появи сходів температуру знижують для більшості культур до рівня 18...20 ° С, крім капусти. Для неї температуру потрібно опустити нижче, до 10...14о С, інакше неминуча загибель паростків від хвороб.
Посів дрібнонасіннєвих культур, наприклад, петунії проводять без закладення насіння. Вони сходять при достатньому освітленні. Насіння селери, капусти, кольрабі, дайкону перед посівом змішують з піском і висівають у рядки, які не закладають. Контейнери з мелкосемянными культурами також накривають плівкою до появи сходів.
Працю, витрачену на вирощування розсади, з лишком окупиться високим урожаєм з грядок!